Украинский кайт форум Мы в Facebook
Мы Вконтакте
Магазин Кайт-Шоп  ::  SUP форум  :: Магазин ProSUP
18 Сентября, 2020, 21:16:16 *
Добро пожаловать, Гость. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.
Вам не пришло письмо с кодом активации?

Войти
    Начало   ПРАВИЛА Помощь Поиск Галерея Войти Регистрация  
 Реклама
Страниц: [1]
  Печать  
Водний старт для великого пацана Тема:

Водний старт для великого пацана

Прочитано 2569 раз
0 Пользователей и 1 Гость смотрят эту тему.
grabli
« : 01 Июля, 2014, 08:48:34 »

Мій товариш - великий пацан. Тобто це 145 кг живої спортивної ваги (саме спортивної, бо він досить активний і рухливий, дайвить і віндсьорфить, навіть на серф в Шрі-Ланці став!). Але з водним стартом досі проблеми, ніяк не поїде (зі снарягою все ок - 17й кайт, двері 155 розміру).

- пузо заважає зігнути коліна до живота і мяко "викотитись" на дошку;
- у воді сидить в позі "г";
- при вставанні важко округлити спину.

Відповідно коли його витягує кайт, він або одразу розгинається з цієї пози і гасить тягу, або летить щучкою вперед через передній кант. З чисельних спроб лише двічі вдавалось "пропахати" воду заднім кантом, та й то - не більше 10 м.

може є десь спецове відео чи статейка для таких габаритних кайтерів?
Записан
StasKulikov
« Ответ #1 : 01 Июля, 2014, 09:49:47 »

Попробуйте взять еще большую доску (например 160) и кайт. Есть парень с Бреста, Денис, примерно такого же веса. Он катает (катал, когда я его видел в последний раз) на 21м флайсерфе, парафойте. Правда какая доска, не знаю.
Что касаемо "встать", направляй доску под кайт, в ту сторону, куда машешь, другими словами, ниже по ветру. Спину не надо выгибать, скорее всего, тягу гасит доской, так как ставит её очкруто на ветер. Достаточно сделать хороший мах, и доску направлять вниз, а когда встал и поехал, откидываться назад, ставя доску на ребро.
« Последнее редактирование: 01 Июля, 2014, 09:55:04 от StasKulikov » Записан

Go Kiting! Go Sorfing! Go Life!
fb.com/kulsta
iks
« Ответ #2 : 02 Июля, 2014, 08:53:49 »

На самом деле для успешного выполнения новичком водного старта (а главное чтобы после него нормально поехать, а не снова выполнить водный финиш) надо соблюсти дофига условий. Упираться в мысль - а я большой и тяжелый, и брать катамараны и парапланы - это тупиковая ветвь эволюции кайтера. Первый вопрос я когда-то задал своему учителю: "А в какой момент вставть на доску и какую куда при этом руку тянуть?" Ответа не получил. И доска плоско, и направление доски по ходу движения, и положение тела, и куда смотреть, и как правильно работать планкой, и в какой момент куда отклоняться/выпрямлять тело, и что делать если сделал недостаточный мах кайтом, и что после первого маха важен вовремя сделанный правильной амплитуды второй мах, и стойка во время движения, и правильный сгиб передней и задней ноги, и правильная лавировка и кантование и еще дофига всего, что лень стало перечислять. Что гуру уже делают на автомате и не задумываются, поэтому и даже не подумают объяснить влияние всего этого на новичка. Можно по-другому: очень долго долбиться пока не выйдет, так многие и делают. Можно набрать меня по телефону 099-383-80-25 Игорь, если ты в Киеве, бери большой цифровой носитель и подгребай ко мне, я скину полезные обучалки и все подробно объясню как делать.
Записан
felcon
« Ответ #3 : 02 Июля, 2014, 10:18:37 »

на лицо, не умение управлять кайтом, кроме теории и объяснений инструктора основное- практика для наработки автоматических рефлексов, пусть ходит с кайтом по берегу, я своему "Великану" после бодидрага запретил сажать кайт, а заставил ходить с ним в точку старта и дело пошло.  И самое главное- ему нужна сидячая трапеция, чтобы опустить центр тяжести и начать упираться в доску , а не нырять "щучкой"
Записан
grabli
« Ответ #4 : 03 Июля, 2014, 00:21:38 »

трапа - сидяча. купувалась спецом в "Екстремстайлі". "Ходити в точку старта по берегу" - з перевдом кайта в якесь конкетне положення чи як?

на лицо, не умение управлять кайтом, кроме теории и объяснений инструктора основное- практика для наработки автоматических рефлексов, пусть ходит с кайтом по берегу, я своему "Великану" после бодидрага запретил сажать кайт, а заставил ходить с ним в точку старта и дело пошло.  И самое главное- ему нужна сидячая трапеция, чтобы опустить центр тяжести и начать упираться в доску , а не нырять "щучкой"
Записан
Rosty
« Ответ #5 : 03 Июля, 2014, 11:55:07 »

Дошку вниз повітру повністю. Агресивніше кайт закидати в центр вікна. Стосовно того шо пузо не дає зігнути ноги, то скажу таке, хай подивиться Соловейкіна водний старт. Якшо правильно положення тіла у воді відносно вітру і дошки, то кайт потягне так, що зігне ноги кому завгодно вводі. Треба просто наголосити, щоб не розпрямляв зарано.
http://www.kites.ru/trenirovka-vodnogo-starta-na-kajte/



Записан
Freud
« Ответ #6 : 03 Июля, 2014, 11:56:17 »

Ну честно говоря тут скорее всего основная проблема новичков,  это то что он не направляет доску по ветру!  Я самоучка и прекрасно помню как учился кататься,  получилось только на третий день без успешных попыток,  явный пример в левую сторону мог прлйти сколько угодно,  а вот в правую вообще не получалось,  то в перед плюнет то проеду пару метров и тону,  обрати внимание на то кск он машет кайтом во время старта,  важно перевести кайт в противоположную сторону езды,  если он будет пытаться махнуть с центра то скорее всего тяга кайта будет терятся на подъем с воды и после чего он будет тонуть,  а вот при махе через центр его будет выдергивать и уже достаточно будет чуть подмахнуть и он поедет!  Гдето так,  но лучше набери меня я об ясно,  я как бы тоже парень не маленький)  0995314130
Записан
grabli
« Ответ #7 : 04 Июля, 2014, 21:33:35 »

Ну честно говоря тут скорее всего основная проблема новичков,  это то что он не направляет доску по ветру!  Я самоучка и прекрасно помню как учился кататься,  получилось только на третий день без успешных попыток,  явный пример в левую сторону мог прлйти сколько угодно,  а вот в правую вообще не получалось,  то в перед плюнет то проеду пару метров и тону,  обрати внимание на то кск он машет кайтом во время старта,  важно перевести кайт в противоположную сторону езды,  если он будет пытаться махнуть с центра то скорее всего тяга кайта будет терятся на подъем с воды и после чего он будет тонуть,  а вот при махе через центр его будет выдергивать и уже достаточно будет чуть подмахнуть и он поедет!  Гдето так,  но лучше набери меня я об ясно,  я как бы тоже парень не маленький)  0995314130

домовились. з понеділка зідзвонимось вже. хоча уроки кайтинга по телефону - це нєчто )
Записан
ren
wanted!!!
Administrator
« Ответ #8 : 05 Июля, 2014, 10:11:43 »

Слегонца забавно. Ветка "научите меня как учить".
Периодически заглядываю с попкорном, но очень бегло.
Юра, без эмоций, очень бегло и поверхностно. И да, я понимаю что ты инструктор с колоссальным опытом. И через пару лет ты можешь стать классным кайт-инструктором, ок.
Но ты бы хоть Соловейкина пересмотрел, чтоль Wink
Записан

Life is Surfing
grabli
« Ответ #9 : 07 Июля, 2014, 22:49:30 »

І Соловейкіна також.


Но ты бы хоть Соловейкина пересмотрел, чтоль Wink
Записан
grabli
« Ответ #10 : 21 Сентября, 2015, 15:55:14 »

Найкраща зброя інструктора - спостережливість. Ну і самоаналіз. Ren, твою іронію через рік сприймаю цілком гідно, так що все ок. Цей скіл я прокачав разом з учнем і завдяки йому навчився багато чому самотужки. Бо жодне відео, жоден посібник не зміг показати, як "вилікувати" всі описані проблеми. Далі по порядку. Вважаю, що такою інформацією треба ділитись обов'язково, в тому числі на форумах.

Отже, досвід по факту навчання 138-кг чувака. Всі поради на форумах залишаються лише порадами, практичного досвіду навчання таких велетів мало. Просто тому, що біг-піпл дуже рідко наважується на такі експерименти з гравітацією.

Отже, досить таки добряче намучившись, товариш опустив руки. Він вважав, що йому потрібен вітер 12 м/с, інакше він ніколи не поїде. Того вечора я його всіляко підбадьорював, але марно. Врешті-решт я йому пояснив: проблеми не пропадуть нікуди ані в 10-м вітер, ані в 12-15 м. І наступного дня, слава яйцям, він повірив мені і у власні сили (оце, блін, мотивація, повірте - сила волі і сила духу!). Отже, за що боролись і на що напоролись:

1. Неспроможність одягти дошку на воді подолали елементарно.
РІШЕННЯ: Чувак просто почав вдягати дошку стоячи і притоплювати її, потім плавно сідав у воду.

2. Махи-перемахи вдалось вилікувати досить "просто". Але як і будь-яке просте рішення, далось воно складно. Уявіть собі важкого чувака, 185 зросту, одна рука як моїх три. Ні, він не жирний, просто масивний і збитий. Перше, що помітив - він хапався за планку як за штангу. Варто було лише зімкнути пальці на планці, вона під вагою його рук затягувалась вниз. Звідси і перемахи. Як тільки він починав контролювати вагу рук - починались недомахи.
РІШЕННЯ: Попросив братись за палку лише кінчиками пальців. Ну і брати її якомога вужче.

3. Прямі ноги при старті. Кайт висмикував його нормально, але з прямим ногами це часто спричиняло швабру.
РІШЕННЯ: вейкборд. Ну і підказки від Соловейкіна - покататись сидячи.

4. Втрата тяги. Це був найскладніший момент. Ніби і руки правильно, і мах достатній, і дошка плоско на вітер... Все одно, більше 5 м проїхати не вдавалось, дошка самодовільно поверталась вверх на вітер і тяга пропадала.
РІШЕННЯ:За всіма спостереженнями, причину я вирахував єдину - неправильна постава (не стійка, а саме постава, осанка російською). При виході з воді, учень відхиляв плечі не назад, від кайта, а назад до задньої ноги, викривляючи хребет. А таз при цьому викручував вперед, випинаючи одне полупопіє в напрямку їзди. В такий спосіб він хотів дати натяжку центральних строп і завантажити задній кант. Я зв'язав це із роботою кайта у вітровому вікні, але потрібна була демонстрація, наочний приклад.

Щойно я махнув кайтом і скривив тіло в описаній вище проекції, як кайт сильно потягнув мене в край вітрового вікна і розвернув так, що дошка стала носом на вітер і під 90 градусів до напрямку руху. Тобто фактично кайт крутнув мене так, як це треба для гальмування дошкою. Тяга пропала і я зупинився, не проїхавши і 10 м. При чому руками і планкою я нічого зайвого не робив.

Побачивши це і почувши детальне пояснення, учень зробив над собою зусилля, вирівнявся і при першому ж масі вальнув від мене на скажених ходах правим галсом так, що зупинити його вже не могли ні мої команди по рації, ні здоровий глузд. Ну просто людина нарешті чітко осідлала кайтборд і свідомо не хотіла зупинятись, щоб кайфонути по повній. )))

От така фуйня, малята. Дякую всім, хто співчував і допомагав порадами. Кльового вітру до кінця сезону і шикарних каталок взимку!
« Последнее редактирование: 21 Сентября, 2015, 16:04:10 от grabli » Записан
Страниц: [1]
  Печать  
 
Перейти в:  

 Реклама
Экстремальный портал VVV.RU Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Sitemap